BFF

BAU FUTURE FUNDS


BAU öğrenci ve mezunlarına özel bir çekirdek sermaye fonu programıdır.


Öğrencilerin, henüz fikir ya da çok temel prototip aşamasında olan projelerini gerçekleştirebilmeleri için gerekli çekirdek sermayeyi sağlamak amacı ile geliştirilmiş bir fondur.

 

 

 

 

Başvuru Formu

BAU Future Funds 2016’ya gösterdiğiniz yoğun ilgi için teşekkürler. BFF’16 ön başvuruları 4 Kasım 2016 tarihinde tamamen kapanmıştır. BFF hakkında ki soru ve görüşleriniz için bff@sparkgo.net adresinden BFF Takımına email atabilirsiniz. BFF’17 de görüşmek üzere…

Sıkça Sorulan Sorular


BAU Öğrencileri dışında katılım mümkün mü?

Hayır. Şu an için yalnızca BAU ailesine özeldir.

Sunumlar kime yapılacak?

Yatırımcılarımız BAU’nin bizzat kendisi olabileceği gibi, BAU’nun ağında bulunan birçok firma ve iş insanının da davetli olacağı sunumlarda, nihai amaç bu yatırımcıların genelini etkilemek ve bir şekilde yatırım almaktır.

Çekirdek sermaye tutarı ne kadardır?

Bu her projenin ihtiyacına göre değişmekte olup, üst limit olarak önerilen tutar 50.000TL’dir. Bu tutar, ancak yatırımın %50’den fazlası donanım harcaması olması halinde verilmektedir ve şartları, yatırım sözleşmesinde ayrıntılıca anlatılmaktadır.

Kimler katılabilir?

Herhangi bir şekilde BAU ailesinin parçası olan tüm önlisans, lisans ve lisansüstü öğrencilerimiz ve mezunlarımız katılabilir. ApplyBAU, ÖSYM, Özel Öğrenci, Yabancı Öğrenci gibi üniversiteye giriş kriterlerinin önemi yoktur.

Aynı anda birden fazla proje ile başvurabilir miyim?

Teknik olarak evet. Ancak tavsiyemiz, en çok güvendiğin ve senin önceliklendireceğin projen ile başvurmandır. Nitekim, ön değerlendirme komisyonumuz, projeleri elerken belki de senin favorini eleyecekler; bu elemeyi senin yapman daha adil olur.

Proje ortağım BAU öğrencisi değil; yine de başvurabilir miyim?

Eğer proje resmi olarak ortak olunacağı koşulu ile en az bir BAU’lu ile yürütmekte ise, başvuru için bir engel yoktur. Yatırım alındığı takdirde bu madde özellikle yatırım sözleşmesinde karşınıza çıkacaktır.

BFF sadece Mühendislik Fakültesi için midir; yoksa diğer fakültelerden de başvuru yapılabilir mi?

BFF başvurularında fakülte ya da bölüm kriteri aranmaz.

Sadece teknolojik projelerle mi başvuru yapılabilir?

Hayır. Ticari potansiyel teşkil eden ve çekirdek sermaye yatırımı ile kar elde edeceğine inandığınız; diğer başvurular arasından da sıyrılacağını düşündüğünüz her fikir BFF için uygundur.

This is a unique website which will require a more modern browser to work!

Please upgrade today!